Renklerle ilgili bir giriş cümlesi veya yerine geçecek herhangi bir cümle aklıma gelmediği için burayı böyle geçiyorum hakkınızı helal edin.

1- Paletton
Tek, 2 veya 3 farklı renk tonunu aynı anda sağdaki palette görebiliyorsunuz. Aynı zamanda seçtiğiniz her rengin aynı kare içerisinde 2 üst ve 2 alt tonunu da görebiliyorsunuz. Buraya kadar yazdığım herşey hemen hemen tüm yardımcı sitelerde zaten var.

Burayı diğerlerinden farklı kılan Examples (örnekler) sayfasının olması. Sağ sütunun altındaki Examples sekmesinde iğrenç tasarımlı bir site üzerinden seçtiğiniz renklerin birbirlerine olan uyumunu görebiliyorsunuz.

Page Layout
O iğrenç tasarımlı site üzerinde seçtiğiniz renkler beyaz ve koyu zeminlerde size gösteriliyor. Aynı zamanda seçtiğiniz renkler site üzerinde size pozitif ve negatif renkleriyle de uyumluluklarını test etme şansı tanıyor.

Artwork
Altındaki sekmelerde bu dünyadaki en kötü şekillerle seçtiğiniz renklerin birbirine uyumluluğunu test etme şansına sahipsiniz.

Animated
Artwork sekmesindeki gibi şekiller bu kez animasyon halinde birbirleri arkasına girip çıkıyorlar hepsi bu.

Sol sütundaki ikinci Presets sekmesinde ise seçtiğiniz renklerin komple koyu ve açık tonlarını görebiliyorsunuz. Ayrıca sitede oluşturduğunu paleti paylaşma seçeneği de var. Site dili ingilizce ve Çekçe.

2- Colourcode
Bu siteyi çocuğum gibi seviyorum. Çok tatlı. Site üzerinde sadece mouse gezdirerek projenize uygun renkleri bulmanıza olanak sağlıyor. Renginizi bulduğunuz anda tıkladığınızda o rengi sizin için kilitleyip .scss .less .png formatlarında indirebilmenizi sağlıyor ve paylaşmanız için link çıkarıyor. Aşağıda çıkan küçük ok ile rengi düzenlemenizi sağlıyor. İkinci rengi ise sağdaki artı işareti ile ortaya çıkarabiliyorsunuz. Soldaki menüde renk kombinasyonları yapabilmeniz için birkaç seçenek sunuyor. Yapımcıları: Twitter’da @TaminoMartinius ve @st8rmi kullanıcı adlarına sahip can kardeşler.

3- Flat UI Colors
25 adet flat rengi RGB ve HEX kodları ile veren bir site. İsminden de anlaşılacağı üzere flat işlerde kullanılabilecek tatlı renkleri veriyor. Herhangi bir kutuya tıkladığınızda sizin yerinize renk kodunu kopyalamış oluyor.

4- Adobe Color CC
Yıllardır kullandığımız Kuler’in, Creative Cloud çıktıktan sonra evrilmiş görünümlü evrilememiş, evrilmeyi becerememiş hali. Adobe sitesi olduğu için kullanıcıların da katılım sağladığı renk paleti kaydetme ve sergileme üzerine bir site olmasının yanısıra Adobe kimliğiniz ile girdiğinizde paletinizi kaydetme ve saklama şansına da sahip oluyorsunuz. Kuler, aralarında Türkçe’nin de bulunduğu 18 farklı dilde hizmet veriyor.

5- Adobe Color Uygulaması
Doğal renkleri taklit ederek size renk kodlarını veriyor. Sitesinden daha fazla işe yaradığı kesin. Ayrıca site üzerinden kaydettiğiniz paletleri uygulamada da görebiliyorsunuz.
iTunes linki: https://appsto.re/tr/YDfSL.i

6- Color Viewfinder
Kuler gibi kamera vasıtasıyla renkleri tarayıp size renk kodlarını veriyor fakat uygulamayı kullandığınızda daha geniş alanlarda renk kodları ürettiğini görebilirsiniz. Play Store’da olup olmadığını bilmiyorum.
iTunes linki: https://appsto.re/tr/UV79E.i