Hakkımda

Hakkımda

Programlara 2004 yazında ilgi duymaya başladığımda meslekle, sektörle ilgili en ufak bir fikrim dahi yoktu. Lise hayatım meslek lisesinde geçmiş, bu da yetmezmiş gibi 2 yılımda meslek yüksekokulunda gitmek üzereyken başımın üzerinde yanan bir lamba ile aydınlanıp, bölümünü okuduğum elektrik-elektronik ile ilgili herşeyi yırtıp attım. Bu kısıma kadar herşey Gaziantep’te oldu bitti. 2009 yılında orta karar bir reklam ajansında az program bilen, öğrenmeye hevesli, emeği sömürülecek bir vasıfla başladım. 7 aylık ilk tecrübenin ardından bir karar verip Grafik Tasarım Bölümü’nü okumam gerektiğini farkedip sınava hazırlandım. 1 yıllık hazırlığın ardından Nevşehir Üniversitesi Grafik Tasarım bölümü kazanıp gittim. Okulda ziyadesiyle değerli hocalarımın bilgi ve deneyimlerinden faydalandıktan sonra mesleki anlamda daha fazla güvene sahip oldum.

Okul sonrası ilk çalışma yerime kadar bu özgüven koltuklarımı kabarttı. Fazla geçmeden de indi. Edinilmesi gereken henüz çok bilgi ve tecrübe vardı. Konya’da İkinci ajansta her günüm birbirini taklit ettiği için rahat çalışma ortamını da çok düşünmeyerek ayrıldım. Ardından bir süre kendimi dinledikten sonra başka ajansa geçtim. Özellikle ofset tasarımlarında çeşitli ve sayıca fazla tasarımlarla bilgilerimi derinleştirdim diyebilirim. Ofset tasarımları yapanlar bilir; bir süre sonra herşey kendini tekrar eder ve artık yeni bir iş çıkmaz, çıksa bile bir önceki işten çizgiler kalır aklında hatta ekranında. Ayrılma sebebim de tam olarak buydu. Şehir değiştireyim artık darlandım Konya’dan diyip Ankara’ya taşındım. Ankara’da umduğum gibi müthiş, geniş bir sektör yoktu. Konya’daki yaptığım işlerden çok da farklı işler yapmadığım için zararın neresinden dönersek kardır kafasıyla dijital içerikli bir ajans açalım oturup kendi işimizi yapalım dedik. Çok şükür açtık ve herşey yolunda…. Bundan sonraki beklentim sadece kendi işime konsantre olup işimi büyütmek.

Bu arada, kısa da olsa kendimi temel bilgilerle de tanıtmam gerekiyor heralde klişeden kaçış yok. 1990 Malatya doğumluyum ve şu anda (Ocak ’16) son senesini okumakta olduğum bir lisans programı var.

Okuyanlara ve sıkılıp kapatanlara teşekkürler (:

Bu blog neden var?

Uzun uzun açıklama yapmayacam tabi. Burada ruh halime göre yazılar yazacağım. Bazen faydalı olmak istiyorum. O zamanlarda ikon setleri paylaşırım veya kaliteli stock fotoğrafları paylaşırım. Geyik yapmak istediğimde geyiğin dibine vurur, laf sokmak istediğim zaman laf sokar, futbol muhabbeti yapmak istediğimde futbol konuşurum. Tasarım’dan da konuşuruz, sosyal medya’dan da, bloggerlardan da, youtube kanallarından da. Bazen dünyada sadece bana komik gelen tweetleri eklerim buraya siz gülmezsiniz falan. Tamamen saçmalayacağım zamanlarda olur. Kimi zamanlarda klas istanbul beyefendileri gibi cümleler kurup sizi baştan çıkartacağım. Onları ileride utanırsam eğer silerim ama. Böyle daha güzel 🙂

Paylaş: