Emirates’in Instagram Uyanışı!

Paylaş

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”4.10.7″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″ global_colors_info=”{}” text_line_height=”2.7em” text_orientation=”center” sticky_enabled=”0″]

Emirates reklam ve sosyal medya dünyasında yeni uyanan büyük şirketlerden. 2013 yılının Kasım ayında Instagram’a katılan Emirates bugüne kadar müthiş bir ilerleme kaydetti. Şubat 2016 yılı itibariyle Emirates Instagram’da 1 milyon takipçiye ulaştı!

emirates-instagram

Emirates’in Kasım 2013’de başlayan Instagram macerasında 2015’in başı itibariyle post sayısı 146’ya, takipçi sayısı ise 350K gibi bir rakama ulaşmıştı. Şubat 2016’da 462 gönderi ve 1 milyon takipçi ile müthiş ilerlemesini devam ettirmiş oldu.

emirates-social-media

Şüphesiz 2015 yılı Ekim ayında Portekiz Ligi takımlarından Benfica’nın Estádio da Luz isimli stadında 65.000 kişinin karşısında yaptığı müthiş reklamında marka bilinirliği ve sempati artışında büyük katkısı olmuştur. Bu video Youtube’da 2 milyon beğeni aldı. Lütfen bu rakamı İrem Derici’nin ‘Kalbimin Tek Sahibine’ isimli parçasına yaptığı video klibin 158 milyon beğeni alması ile karşılaştırmayalım.

Reklam’ın videosu:

Emirates ayrıca sporun içinde de kendisine yer buldu. Real Madrid, Arsenal, Benfica, Paris Saint Germain (PSG), Hamburg, Milan, Anderlecht, Sunderland gibi kulüplerin formalarında göğüs reklamı olarak yer aldı ve almaya da devam ediyor. İngiliz takımlarından Arsenal’in 2006 yılında efsane 38.000 kişilik Highbury stadından ayrılıp 290 milyon sterlin yani yaklaşık 420 milyon dolara yeniden yaptığı stadın isim hakkını Emirates aldı ve stadın ismi Emirates Stadium olarak değişti. Bu isim hakkı Emirates firmasına tam 100 milyon sterline yani 145 milyon dolara mal oldu.

emirates-stadyumu

Emirates Sosyal Medya‘da bu rakamlara tamamen organik bir şekilde ulaştığını söylüyor. Yaptıkları etkileşimi çağıran yarışmalar ve kampanyalar da bu iddiayı kanıtlar durumda. Bazı yarışmalar şunlar:

Dubai’de bir gezi kazanmak için kullanıcılardan Real Madrid bestesi isteyen bir yarışma,

emirates-reklam-01

Dünya’nın en büyük iki katlı geniş gövdeli 850 yolcu kapasiteli, lüks, sivil yolcu uçağı olan Airbus 380 isimli uçağını San Francisco için hizmete açtığını duyurma amacıyla kullanıcılardan en iyi çift katlı otobüs fotoğrafı karşılığında Dubai için gidiş, dönüş bileti vaat eden bir yarışma,

emirates-yarisma-02

Chicago havaalanının Emirates’e açıldığı sıralarda firma Instagram kullanıcılarından yaşadıkları şehrin dört bir yanından “Hello Chicago” yazısını oluşturan harflerden çekilmiş fotoğrafları istedi. Bunun karşılığında yine Dubai bileti verildi.

emirates-yarisma-03

Firma büyük olunca ödülleri de aynı orantıda oluyor. Para var huzur var.

6 Kabin görevlisi ile sempatide zirve yapan post:

Emirates tüm sosyal ağlarda toplam 11 milyon takipçiye ulaşmış durumda. Bu rakamla dünya genelinde en fazla takip edilen havayolu şirketi konumunda. Bu arada merak ettiyseniz Turkish Airlines 533 gönderi ve 481K takipçide.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Önerilen Makaleler

Leave a Reply

Your email address will not be published.