Clash of Clans tarihinde en gelişmiş ikinci güncelleme 10 Aralık 2015 tarihinde yani dün geldi. İlki klan savaşlarının geldiği güncellemeydi (bence ama emin de değilim)

Clash of Clans artık şunu diyor: o belediye binaları içeri alınacak, yağmacılara fırsat verilmeyecek ve delikanlı gibi saldırı yapılacak.

Belediye binasını içeri almadığınız sürece görülen toplam ganimetin 1/5’ini belediye bınasını yıkması halinde rakibe kaptırıyorsunuz. Örneğin görülen ganimetiniz 400.000 altın 400.000 iksir ve 5.000 kara iksir ise 80.000 altın 80.000 iksir ve 1.000 kara iksir rakibe hediye oluyor.

11. seviye belediye binasına yükselttiğiniz zaman size 1 adet heal basan ve uçan dede (Grand Warden), 1 adet köyün heryerine alan etkili vurmaya yarayan kartal kafası (Eagle Artillery), 1’er adet top, okçu kulesi ve x-yayı daha veriyor. Bu da daha akıllı saldırmanıza zorluyor. Klan savaşlarında nasıl golem büyücü giriyorsanız çok oyunculu savaşta da aynı ciddiyetle girmeniz gerekiyor artık. Dev ile pat küt gitme devri yüksek seviyeler için bitti çünkü aramalarda alt seviyeleri daha az gösterecek.

clash-of-clans-eagle-artillery

 

Uçan dede ayrıca yürüyebiliyor. Yakınında bulunan birliklere heal atabiliyor. Bu özellik 5.seviyede açılabiliyor. Dede 20.seviyeye kadar çıkabiliyor. Hemde yaşlanmıyor.

clash-of-clans-grand-warden

Bu arada kartal kafasını denemek için köylü gibi yanına 1 tane okçu bırakmayın. Yeteri kadar savunmayı görmeden ateş etmiyor. Ben ettim siz etmeyin. Kartal kafasının da son seviyesi 2.

Clash of Clans için bazı uyanıklar bot yazmış (muhtemelen Türk) bu botlarda artık işe yaramayacak gibi. Botun görevi okçu goblin yapıp ölü köylere otomatik saldırmakmış. Arama ağı değiştiği için bu bot ya yeniden yazılacak yada adam gibi oynamanız gerekiyor.

Belediye binası 11 olanlar altın ve iksir depolarıyla birlikte büyücü kulelerini de 1’er seviye daha yükseltilebilecek.

Birde kalkan meselesi var. Çok anlamadım o işi anlayan varsa bana da anlatsın.