8 Maddede Mükemmel Instagram Fotoğraflarının Sırrı

Paylaş

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″ global_colors_info=”{}”][et_pb_row _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” global_colors_info=”{}”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” global_colors_info=”{}” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text _builder_version=”4.10.7″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″ global_colors_info=”{}” text_line_height=”2.7em” text_orientation=”center” sticky_enabled=”0″]

Mükemmel Instagram fotoğrafları, takipçi sayısı yüksek bir hesap ve binlerce like… İşte bunlar hep mali kazanç. Sadece ‘beauty’ hashtagini işgal eden hesaplar ücretli post atmıyor. Herkes Instagram’dan para kazanabilir.

1- Doğru objeler kullanın

Sahanda yumurta abartı like alacak bir fotoğraf değeri taşımaz fakat yukarıdan çekilip yanında baharatlar veya yardımcı objeler olan, kontrast renk bir örtü üzerine çekilen yumurta fotoğrafa Kendall Jenner etkisi yapar. Ciddiyim:

 

A photo posted by Whole Foods Market (@wholefoods) on

2- Doğru zamanı bekleyin Biraz önce yaptığım hatadan yola çıkarak anlatayım: Designkit çekeyim diye masanın üzerine objeleri yerleştirip telefonu elime aldım 90 derece açı oluşturup bastım ama gölgemi masanın üzerinden kaldırabilmek için montaj yapmak zorunda olduğumu görünce düşünmeden sildim. Zahmetsiz olmalıydı. Mehmet kötü, Mehmet gibi olmayın. Aşağıdaki abi gibi olun.

 

A photo posted by Brass Flags (@brass_flags) on

3- Karmaşanın içinden odak noktasını bulun ve onu kırpın

instagram-fotograflar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4- Açı önemli

 

A photo posted by Konsta Punkka (@kpunkka) on

5- Odak noktası Odaklandığınız obje arkaplandan bağımsız zıt renklerde olursa instagram fotoğraf ayarlarından o bölümü net geri kalanı blur yapabilirsiniz.

 

A photo posted by Matt Scutt (@mattscutt) on

6- Önemli alanları korumak

Göstermeniz gereken yerleri kırpmamalısınız. Kareye oturan bir ağaç gibi.

 

A photo posted by Jake Rich (@jakerich55) on

7- Tabiki filtreler! Instagram filtreleri gibi tat veren hiçbir uygulama yok. Filtre verirken, sıcak olduğunu düşündüğünüz bir obje çektiyseniz eğer soğuk efektler vermekten kaçınmalısınız. Plaj fotoğrafına reyes veya crema gibi soğuk filtreler değil rise gibi daha ‘sunset’ filtreler gerekir.

 

A photo posted by Speed Society (@speedsociety) on

8- Fotoğraf yazısı

Anlamsız bir fotoğraf yazısı like getirmeyebilir ve fotoğrafı tamamlayamayabilir. Üzülerek söylemek zorundayım ama nusret bunu çok iyi yapıyor. Bu satırları okurken Nusret kim yea diyenleriniz varsa eğer sizler çok şanslısınız. Ama kaç kaç nereye kadar. İşte ‘nusret’e diyenler’den örnek

 

Et degil art yapiyorsun dediler

A photo posted by nusr_et (@nusr_et) on

Bonus: Hashtag

30 hashtag hakkınız var. Bu etiketleri fotoğrafınıza özel üretmeniz ve çok gönderi alan etiketlere yakın yapmanız daha fazla like almanıza yardımcı olur. Teker teker uğraşamam derseniz ‘TagsForLikes’ uygulamasını incelemenizi öneririm.

Unutulmamalı: Instagram’da 50K like alan fotoğrafınız olması telefon ile fotoğrafçılık yapıyorum demenize imkan tanımaz. Fotoğrafçıyım demenize hiç imkan tanımaz. Fotoğraf sanattır ve Instagram bu mesleğin öldürülmesi için çıkan bir uygulama değildir.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Önerilen Makaleler

Leave a Reply

Your email address will not be published.